Νέα

Καλή σχολική χρονιά! Οι εγγραφές στο Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ορεστιάδας ξεκίνησαν! Καθημερινά κατά τις ώρες 9.00 π.μ - 2.00μ.μ. και 6.30 μ.μ - 8.30 μ.μ. στο Ευριπίδου - Ζίγκμπουργκ & Μ. Μπότσαρη Πρώην Στρατόπεδο Σταθάτου, Ορεστιάδα. ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΤΗΛ. ΣΧΟΛΕΙΟΥ: 2552023393. Μια "δεύτερη" ευκαιρία για απόκτηση απολυτηρίου Γυμνασίου και μια μοναδική εμπειρία εκπαίδευσης....Σας περιμένουμε!!

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ

Στα πλαίσια του προγράμματος GRUNDTVIG  θα πραγματοποιηθεί εκπαιδευτική εκδρομή μίας ομάδας  από το σχολείο μας στην ΙΣΠΑΝΙΑ. Η εκδρομή είναι προγραμματισμένη αρχές Μαρτίου. Στα πλαίσια του προγράμματος θα ταξιδέψουν 6 εκπαιδευόμενοι του Σ.Δ.Ε. Ορεστιάδας και 2 εκπαιδευτικοί.

_____________________________________________________________

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΡΟΥΜΑΝΙΑ

Στα πλαίσια του προγράμματος GRUNDTVIG  πραγματοποιηθήκε εκπαιδευτική εκδρομή μίας ομάδας  από το σχολείο μας στην Ρουμανία. Η εκδρομή έγινε τέλη Οκτώβριου.Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ .

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΒΕΛΓΙΟ

Στα πλαίσια του προγράμματος GRUNDTVIG  πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική εκδρομή δύο καθηγητών  και τεσσάρων μαθητών  του σχολείου μας στο Βέλγιο. Η εκδρομή έγινε στις αρχές Μαρτίου. Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε  εδώ .

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΠΟΛΩΝΙΑ

Στα πλαίσια του προγράμματος GRUNDTVIG πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική εκδρομή ενός καθηγητή  και τριών μαθητών  του σχολείου μας στην Πολωνία. Η εκδρομή έγινε τέλη Ιουνίου. Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε  εδώ .